دوشنبه 1396/9/27 - 2 : 1
مشخصات امام جمعه
حسن منتظری
حسن منتظری
انار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/12
ملت بزرگ ایران در مقابل زورگویی ،زیاده‌خواهی، مداخله جویی و افزون طلبی مستکبران به ویژه آمریکا ایستادگی نموده و از احقاق حق خود کوتاه نخواهد آمد.

:
حجت الاسلام منتظری در خطبه های نماز جمعه امروز به اهمیت اربعین شهادت حضرت امام حسین علیه السلام اشاره نمود و گفت:
اربعین آیینه درخشانی است در برابر چشم تمام دنیا که در آن تصویری از نهضت و قیام خونین عاشورا نقش بسته است، و در این روز خون مطهر امام حسین ثمره و نتیجه خود را داد و آرمان و هدف والای امام حسین علیه السلام محقق شود.
وی به پیاده روی اربعین زائران امام حسین علیه السلام اشاره نمود و گفت: موج عظیمی که از کربلا آغاز شد با گذشت زمان بیشتر و پرقدرت تر به پیش می رود و در این حرکت عظیم در اربعین حسینی نام و یاد عاشورا را در دنیا زنده تر کرده است.
امام جمعه انار به مراسم باشکوه اربعین حسینی در شهرستان انار که از شبکه‌های مختلف تلویزیون پخش می‌شود اشاره نمود و گفت: در روز اربعین شهادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام عزاداران حسینی و هیئت‌های مذهبی همگان با زائران حرم سیدالشهدا به مراسم باشکوهی در صحن مطهر امامزاده محمدصالح برگزار می‌نمایند.
امام جمعه شهرستان انار به مناسبتهای ۱۳ آبان اشاره نمود و گفت:
در حوادث سیزدهم آبان وتبعید امام خمینی به ترکیه و شهادت جمعی از دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی دست جنایتکار آمریکا به وضوح مشاهده می شود.
وی افزود : استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا همیشه به دنبال منفعت طلبی و جهان خواری و عقب نگه داشتن مستضعفان بوده و ملت ایران به خوبی درک کرده که این نظام استکباری هرگز قابل اعتماد نیست.
امام جمعه انار گفت: ملت بزرگ ایران در مقابل زورگویی ،زیاده‌خواهی، مداخله جویی و افزون طلبی مستکبران به ویژه آمریکا ایستادگی نموده و از احقاق حق خود کوتاه نخواهد آمد.
وی گفت :همانگونه که رهبر عالیقدر انقلاب اسلامی فرمودند حقیقت مستکبران همیشه عهدشکنی و زورگویی بوده و قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست .
امام جمعه انار راهپیمایی روز ۱۳ آبان را مظهر اقتدار ایران اسلامی دانست و گفت راهپیمایی اقشار مختلف مردم شهیدپرور در شهرستان انار همزمان سراسر کشور و ساعت ۹ صبح شنبه ۱۳ آبان ماه از میدان بسیج شروع شده و در دبیرستان نمونه دولتی حضرت زینب در خیابان شریعتی پایان خواهد یافت

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه