دوشنبه 1396/9/27 - 4 : 1
مشخصات امام جمعه
عباس جعفری
عباس جعفری
كوهبنان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/3
شرارت‌ها و عهدشکنی‌ فتنه‌گران ادامه دارد/ مردم به بی‌نتیجه بودن مذاکره با آمریکا پی بردند
امام جمعه کوهبنان:شرارت‌ها و عهدشکنی‌ فتنه‌گران ادامه دارد/ مردم به بی‌نتیجه بودن مذاکره با آمریکا پی بردند
امام جمعه کوهبنان با بیان اینکه هنوز شرارت‌ها و عهدشکنی‌ فتنه‌گران ادامه دارد، گفت: اگر انسان کارش به جایی برسد که خدا را رها کند، شیطان معیار و ملاک او قرار خواهد گرفت.
به گزارش  خبرنگار ستاد نماز جمعه کوهبنان، حجت‌الاسلام عباس جعفری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به 9 دی ماه اظهار داشت: جمعی از دوستان حضرت علی (ع) در دوران حکومت ایشان به خاطر دنیا، ثروت و پست و مقام در مقابل حضرت قرار گرفتند در حالی که قبل از آن در خدمت مولای متقیان بودند.
 
وی ابراز داشت: برخی از افرادی که در برابر حضرت علی (ع) ایستادند، رزمندگان دوران پیامبر بودند که شمشیر آنها مؤثر بود، اگر انسان مراقبت نکند، این گونه عوض می‌شود که حرف شیطان توسط آنها زده می‌شود و شیطان از آنها به عنوان مرکب علیه مواضع حق بهره می‌برد، در فتنه چنان شیطان چهره آن را می‌شوید که مردم احساس می‌کنند آنها بر حق هستند.
 
جعفری تصریح کرد: اگر انسان کارش به جایی برسد که خدا را رها کند، شیطان معیار و ملاک او قرار خواهد گرفت، لذا آن قدر به شیطان نزدیک می‌شوند که در دامان آنها شیطان پرورش پیدا می‌کند، مواظب باشیم که بصیرت و تقوای الهی را داشته باشیم و دست خود را از اهل بیت (ع) و نبی مکرم اسلام (ص) جدا نکنیم.
 
خطیب جمعه کوهبنان خاطرنشان کرد: پس از فتنه 88 دشمن خیلی امیدوار شد، دشمنی که مجبور شده بود، خواسته‌ها و گفته‌های ما را بپذیرد، پس از این جریان مواضع خود را تغییر داد، لذا باید همواره گوش به فرمان ولایت و رهبری و در کنار ایشان باشیم تا بتوانیم به بهترین وجه از اسلام و انقلاب دفاع کنیم.
 
 وی گفت: هنوز شرارت‌ها و عهد شکنی‌ها ی فتنه‌گران ادامه دارد، در حالی که عناصر اصلی 9 دی در ایمان مردم، اتحاد، بصیرت و رهبری‌های پیامبرگونه مقام معظم رهبری بود که این فتنه را ریشه‌کن کرد.
 
جعفری ابراز داشت: مراسم یوم‌الله 9 دی سالروز حماسه‌ بزرگ ملت ایران روز بصیرت و میثاق با ولایت همزمان با سراسر کشور در شهر کوهبنان برگزار می‌شود، لذا مردم ولایتمدار کوهبنان با اجتماع در میدان شهدا به سمت حسینیه قمر بنی‌هاشم حرکت می‌کنند.
 
وی تاکید کرد: سوم دی ماه روز ثبت احوال است، حدود 100 سال پیش نخستین شناسنامه در کشور صادر شد که از جمله ضروریات برنامه‌ریزی و شناسایی افراد محسوب می‌شود و در این راستا همکاری و هماهنگی مردم مؤثر است.
 
خطیب جمعه کوهبنان یادآور شد: سالروز تشکیل سپاه حفاظت هوایی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در سال 63 شاهد هستیم، در حالی که از روزنه‌های دشمن سرقت هواپیما بود و چند مرتبه این کار انجام شد، لذا حضرت امام خمینی (ره) دستور تشکیل سپاه حفاظت هوایی را دادند تا امنیت برای کسانی که در حال سفر هوایی هستند، تأمین شود.
 
وی ادامه داد: سالروز شهادت آیت‌الله غفاری به دست مأموران ستمشاهی در سال 53 را در پیش داریم، شخصیت ارزشمندی که برای دفاع از اسلام، امام و ولایت تلاش کرد و سرانجام نیز در زیر شکنجه‌های ساواک به شهادت رسید در حالی که پاهای ایشان را در زندان با اره بریدند.
 
امام جمعه کوهبنان افزود: یکی دیگر از خدمات ارزشمند حضرت امام خمینی (ره) تشکیل نهضت سوادآموزی در سال 57 بود، این مهم در حالی اتفاق افتاد که درصد بیسوادی قبل از انقلاب بسیار بالا بود، اما امروز به برکت انقلاب اسلامی بسیاری از مردم با خواندن و نوشتن آشنا هستند و در برخی از مناطق همچون شهرستان کوهبنان بیسوادی در حد چند نفر رسیده است.
 
 وی متذکر شد: در قضیه برجام مردم به بی‌نتیجه بودن مذاکره با آمریکا، بد عهدی و قابل اعتماد نبودن این کشور پی بردند و جهانیان فهمیدند که فقط شرارت و بدی در وجود دولت‌مردان آمریکا موج می‌زند، کسانی که حتی به امضای خود نیز پایبند نیستند.
 
خطیب جمعه کوهبنان ابراز داشت: سال‌های سال بود جمعی به دولت‌ها فشار می‌آوردند که با آمریکا مذاکره کنیم در حالی که حضرت امام خمینی (ره) این نوع مذاکره را مذاکره گرگ و میش می‌دانستند و مقام معظم رهبری نیز بر این مذاکرات خوش‌بین نبودند، اما وقتی مذاکره مستقیم صورت گرفت هم ملت ایران و هم جهانیان فهمیدند، آمریکایی‌ها در صدد کلاه‌گذاری هستند و همیشه حرکت‌های آنان بر ضد مسلمانان و ایران اسلامی است، چرا که اسلام پای آنان را قطع کرد و مردم فهمیدند این کشور یک قدرت پوشالی است.
 
وی یادآور شد: برای مقابله با بدعهدی استکبار جهانی باید سریعا به دنبال جبران خسارت باشیم، چرا که توانایی دانشمندان جوان ایران اسلامی بالاست لذا باید هم مجلس و هم دولت‌مردان در این مسیر همتی مضاعف داشته باشند.
 
خطیب جمعه کوهبنان عنوان کرد: بد عهدترین مجموعه‌ها در جهان دولت آمریکاست، کسانی که امضای خودشان را زیر پا می‌گذارند و بد قول هستند، لذا امید انقلاب و مسؤولان به خداوند و نیروهای داخلی است.
 
جعفری با عنایت به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مسؤولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی ادامه داد: امروز دنیای اسلام دچار محنت‌های بزرگی و راه حل آن وحدت اسلامی است، اگر متحد باشیم و با وحدت به سمت اهداف اسلامی حرکت کنیم، آمریکا و شبکه بدخیم و خبیث صهیونیستی نمی‌تواند ملت‌ها را در پنجه‌ی خود بگیرند.
 
 وی ادامه داد: امروز دو اراده در منطقه در تعارض هستند که اراده‌ وحدت و اراده تفرقه، اگر وحدت اتفاق بیفتد، مسلمانان عزت پیدا می‌کنند، امروز از میانمار تا افریقا مسلمان‌کشی است، شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی که مسلمانان را به جان هم می‌اندازند دو لبه‌ یک قیچی هستند.
 
امام جمعه کوهبنان گفت: امروز غربی‌ها و دولت‌های استکباری از پیروزی مردم سوریه در حلب بسیار نگرانند، در حالی که پیروزی حلب نتیجه مقاومت و ایستادگی ملت مظلوم سوریه در مقابل استکبار جهانی و صهیونیسم است.
اخبار
ارتباط با امام جمعه